Wibratory – jak używać – tips&tricks

Tak, jak ze wszystkim, co umieszcza się w swoim ciele, tak i w przypadku zabawek erotycznych jest kilka prostych zasad, których należy przestrzegać w kwestii higieny i pełnej przyjemności użycia. Ich stosowanie przedłuży również żywotność Twojego seks-gadżetu i zapewni jego sprawne działanie przez lata.


Wibrator i higiena


? zawsze myj swoją zabawkę przed i po użyciu, a jeśli nie masz takiej możliwości, możesz przed zabawą nałożyć na niego prezerwatywę

? pamiętaj – lubrykanty na bazie wody są najlepsze dla Twojego wibrującego przyjaciela i prezerwatyw

? nie używaj lubrykantów na bazie silikonu razem z silikonowymi gadżetami – może nastąpić reakcja chemiczna, w wyniku której lubrykant zadziała na strukturę chemiczną silikonowej zabawki (na zasadzie rozpuszczania związków)

? nie pozwól, żeby emocje kontrolowały Twoje działanie – uważaj, by nie włożyć zabawki zbyt daleko, co mogłoby spowodować problemy z wyjęciem

? jeśli odczujesz ból lub dyskomfort, przerwij natychmiast zabawę – nie używaj wibratora, gdy skóra jest podrażniona lub zraniona

 

Zrozumieć swój wibrator


Gdy otrzymasz swoją nową zabawkę, koniecznie przeczytaj ulotkę i upewnij się, że produkt nie wymaga żadnych specjalnych działań. Przed i po użyciu umyj swój wibrator antybakteryjnym preparatem, najlepiej przeznaczonym do mycia zabawek dla dorosłych (na przykład Toy Cleaner dostępny w naszej ofercie). Oczywiście, zabawkę można myć także zwykłym mydłem, jednak rekomendujemy żel antybakteryjny, gdyż jego skład jest przeznaczony do mycia przyrządów erotycznych i zapewnia 100% higienę). Zawsze wycieraj do sucha swoją zabawkę, np. ręcznikiem – i pamiętaj, żeby używać tkanin, które nie “obłażą”, aby resztki materiału nie pozostawały na Twojej zabawce.

 

Lubrykanty – zapewnij poślizg


Wiele kobiet i mężczyzn potrzebuje do tego typu zabaw lubrykantów. Nie jest on jedynie miłym dodatkiem – może okazać się niezbędny w przypadku gadżetów dla dorosłych. Istnieje wiele różnych typów lubrykantów, a właściwy dobór zależy od Twoich własnych preferencji. Jeśli kupiony żel poślizgowy nie będzie Ci odpowiadał – poszukaj alternatywy (Sprawdź naszą sekcję Lubrykantów).

Pamiętaj! Lubrykant jest absolutnie niezbędny przy wszystkich zabawach analnych. Żele ułatwią penetrację, jak i usunięcie zabawki, a także bezpieczeństwo ich użycia.

Podobnie w przypadku stymulacji łechtaczki pamiętaj o użyciu lubrykantów – podczas chwili rozkoszy możesz nie zwrócić uwagi na podrażnienia, jakie spowoduje przypadkiem wibrator.

Jeśli to Twój pierwszy raz, sugerujemy na początku użyć lubrykantu – później możesz zdecydować, czy rzeczywiście go potrzebujesz, a dzięki temu będziesz pewna, że zachowałaś wszystkie “środki ostrożności”.

 

Największa przyjemność


Bez wątpienia, jeśli zdecydowałaś się na kupno wibratora, cenisz sobie przyjemność, którą nowa zabawka ma Ci zapewnić. Polecamy, szczególnie na początku, wypróbowanie wszystkich możliwości, jakie posiada Twój nowy gadżet – dzięki temu będziesz mogła na nowo ocenić, co naprawdę Cię podnieca.  Ułóż się wygodnie – najbardziej popularną pozycją do takich zabaw jest leżenie na plecach. Zacznij powoli, na niskiej mocy i spróbuj dotykać różnych części Twojego ciała – mogą to być sutki czy wewnętrzna część ud i okolice waginy. Kiedy już wypróbujesz reakcję swojego organizmu, nałóż odrobinę lubrykantu na wibrator, waginę i łechtaczkę i delikatnie przesuwaj zabawkę w górę i w dół. Gdy już będziesz odpowiednio nawilżona i podniecona, włóż wibrator do pochwy na wygodną głębokość. Rozluźnij się i ciesz przyjemnością!

 

Czyszczenie i pielęgnacja


Bardzo ważne jest, aby przed i po każdym użyciu umyć wibrator – zarówno dla przedłużenia jego żywotności, jak i dla własnego zdrowia, by uniknąć przedostawania się bakterii do Twojego organizmu. Jeśli zakupiona zabawka wymaga jakiejś szczególnego traktowania, znajdziesz taką informację w instrukcji lub na opakowaniu.

 

Podziel się!
 • Facebook
 • Śledzik
 • Zmień swój opis
 • Wykop
 • Twitter
 • Blip
 • Grono
 • MySpace
 • Pinger
 • Kciuk.pl

Artykuł czytano 12 877 razy.

powiazane artykuly:
 • Dildo – tips&tricks

  Jak używać dildo? Dildo to sztuczny penis, który w przeciwieństwie do wibratorów nie rusza się. Nie posiada on żadnego mechanizmu ? jest sterowany wyłącznie przez człowieka. Stosowany jest do penetracji dopochwowych bądź analnych. Ponieważ na rynku mamy szeroki wybór sztucznych członków ważne jest, aby zakup nasz był dopasowany pod nasze wymagania i możliwości. Dużą role odgrywa tu kształt (...) Czytaj dalej
 • Wibrator – intymny zakup

  Kupno wibratora, czym się kierować? Zanim zakupisz jakiekolwiek akcesoria i gadżety, zastanów się, co będzie odpowiednie dla Ciebie i jakie są oczekiwania Twoje i Twojego partnera wobec produktu. Przeznaczenie wibratora: Kto będzie używał zakupionego artykułu? Czy to dla Ciebie, czy też masz nadzieję, że skorzystasz z niego z partnerem? Czy zabawy z wibratorem są dla (...) Czytaj dalej
 • Suchość pochwy

  Nadmierna suchość pochwy Pochwę przed stosunkiem seksualnym można nawilżyć lubrykantami. Często jednak wystarcza samo podniecenie. Ale jest możliwe, że ten naturalny proces nawilżania sporadycznie lub na stałe zaniknie. Odpowiadają za to następujące czynniki:         Czynniki fizyczne Suchość pochwy może być spowodowana dysfunkcją organizmu lub przyjmowaniem leków. Do najczęstszych czynników z tej grupy zaliczamy: ? uszkodzenie rdzenia kręgowego i nerwów ? leki (efekt (...) Czytaj dalej
Dodano 19-11-2009 w kategorii: Artykuły, Instrukcje obsługi produktów
Tagi: ,

Skomentuj

Pola oznaczone są wymagane.

*